Rusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA larının vurulduğu görüntüleri yayınladılar « Sıradaki Haber

24 Şubat 2024 - 16:47

Rusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA larının vurulduğu görüntüleri yayınladılar

Rusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA larının vurulduğu görüntüleri yayınladılar
Son Güncelleme :

23 Nisan 2021 - 15:29

40 views

Rus devlet televizyon kanalı Rossia-1’de yayınlanan bir haberde doğrudan Türk SİHA’ları hedef alındı. Rossia-1, Lancet isimli kamikaze dronunun, Türkiye’nin ürettiği Bayraktar TB-2’yi de imha edebildiğini iddia eden bir animasyon yayınlayarak Türkiye’ye karşı küstah açıklamalarda bulundu.

“TÜRK BAYRAKTARLARININ ŞANSI YOK”

“Rus Lancet kalkış yaparken Türk Bayraktarlarının şansı yok” başlığı ile yayınlanan haberde, Ukrayna’nın Bayraktar TB2 SİHA’ları Türkiye’den satın aldığını belirtildi.

Rusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA'larının vurulduğu görüntüleri yayınladılar

SALDIRI DA HARİTASI YAYIMLADIRLAR

Öte yandan Rus basını, Ukrayna’ya gerçekleştirilecek muhtemel bir saldırının haritasını da yayımladı. Buna göre ordu, Rus yanlısı ayrılıkçıların kontrol ettiği Donbas veya Kırım’dan harekete geçecek. Haritada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise Rus ordusunun Karadeniz ve Donetsk’ten yapacağı saldırılara ek olarak Ukrayna’nın kuzeyindeki Belarus’tan da ordu birlikleri saldırıya geçeceği planlarına yer verilmesi oldu.

Rusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA'larının vurulduğu görüntüleri yayınladılarRusya, gerçekte yapamadığını videodan yaptı! Türk SİHA'larının vurulduğu görüntüleri yayınladılar

Kaynak: SİRADAKİHABER.NET