Meral Akşener’den ‘Proje ittifak’ itirafı « Sıradaki Haber

20 Temmuz 2024 - 06:27

Meral Akşener’den ‘Proje ittifak’ itirafı

Dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle TBMM’ye sunulan çoğu HDP’li vekiller hakkındaki fezlekeye ‘Evet’ diyeceğini açıklayan, Ekrem İmamoğlu’nun attığı twitte HDP’li Pervin Buldan’la adı anıldığı için sert tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün bütün bu milli duruşunu yerle bir eden bazı açıklamalara imza attı. Akşener’in ‘Proje ittifak’ itirafı ise programa damga vurdu.

Meral Akşener’den ‘Proje ittifak’ itirafı
Son Güncelleme :

24 Mart 2021 - 12:25

56 views

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Habertürk TV’de Veyis Ateş’in moderatörlüğünde gazeteci Muharrem Sarıkaya ve Kübra Par’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“PROJE İTTİFAK” İTİRAFI

Akşener seçimlerdeki başarılarını ittifakla sağladıklarını ve cumhur ittifakından farklarını şu sözlerle ifade etti; Siyaset böyle bir şey. Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı karıştırılıyor. Cumhur İttifakı et tırnak, mezara kadar, kader birliği, bu duygusal ittifak. Bizimki rasyonel, proje bazlı.

FEZLEKEDE GERİ ADIM

İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun “Evet oyu vereceğiz” sözlerinin aksine, İP yönetimi her bir dosyayı ayrıca değerlendireceklerini ve karar alacaklarını söyledi.

İMAMOĞLU’NUN TWİTİ

Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart’ta HDP’li Pervin Buldan ile kendisinin yer aldığı kutlama tweetine ilişkin, “Arkadaşlarımız üzüldü. Neden üzüldü. 24 Haziran’da Buldan benimle ilgili çıktı, faili meçhulcü olduğumu, azmettirici olduğumu tarif etti.” dedi.

HDP’YE GÖZ KIRPTI

Akşener’in HDP ile buzları eritme gayreti sergilediği programda Demirtaş’la ilgili anısını anlattı. Akşener “Meclis Başkanlığım döneminde MHP milletvekili olarak, Selahattin Demirtaş’a Grup Başkanvekili olarak gündem dışı söz vermiştim. Bana ‘niye söz verdiniz’ dendiğinde, içtüzüğe göre sizin şehrinizle ilgili söz alma hakkınız var. Bu çok önemli bir eylemdir. İçtüzüğe göre seçildiğiniz şehrin problemlerini anlatmakla yükümlüsünüz. Döndü bana dedi ki, ‘İngiliz demokrasisine inanıyorsunuz’ dedi” ifadelerini kullandı.